Veľké Kostoľany: Nové zariadenie pre seniorov

Postarať sa o svojich rodičov, starých i prastarých rodičov tak, aby boli spokojní a jeseň svojho života prežili v láskavom a peknom prostredí, je túžbou drvivej väčšiny našincov. Súčasná ekonomika a pracovné nasadenie nedovoľujú mať svojho dedka, babku doma a odskakovať si počas pracovného dňa za nimi, aby sme im zabezpečili všetky ich potreby.

Azda aj preto čitatelia Piešťanského týždňa s nadšením prijali informáciu, že vo Veľkých Kostoľanoch otvorili nové zariadenie pre seniorov. Jeho mottom je Golden Age, čiže Zlatý vek. Znamená láskavý prístup a starostlivosť o seniorov a vytváranie príjemného prostredia, ktoré pripomína domov seniorov.

„Poznáme hodnotu pokročilého veku a vieme, čo seniori potrebujú, aby si ho zmysluplne užili. Vytvárame seniorom kvalitné podmienky aktívneho oddychu aj príjemného života. O našich klientov sa staráme s láskou. Vytvárame im rodinné prostredie, ktoré evokuje pocit domova. Prispôsobujeme sa konkrétnym potrebám našich klientov s individuálnym prístupom,“ uvádzajú prevádzkovatelia zariadenia na svojej webovej stránke.

Dozvedeli sme sa, že vo Veľkých Kostoľanoch majú pre starčekov a starenky pripravené priestranné jednolôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením, terasou, televíziou, klimatizáciou a podlahovým kúrením.

Personál je seniorom k dispozícii celý deň i noc. V zariadení sú nápomocní pri vybavovaní lekárov, dávkovaní liekov či pri sociálnej činnosti. „Veríme, že o klientov bude dobre postarané, nájdu pokoj a oddych, ktorý si zaslúžia. No zároveň sa im budú otvárať nové možnosti priateľských vzťahov. Seniorom sa v prvom rade snažíme poskytnúť pocit domova,“ uvádzajú prevádzkovatelia.

Kapacita dvanásť klientov zabezpečuje rodinnú atmosféru. Moderne zariadené izby ponúkajú priestor na vytvorenie komfortu a súkromia. Ľahká dostupnosť priestorov zariadenia je bezproblémová vďaka bezbariérovému prístupu. Taktiež podporujú tvorbu a sebarealizáciu klientov rôznymi aktivizačnými činnosťami, prednáškami, návštevami umelcov a odborníkov z rôznych oblastí. Ich cieľom je aj to, aby rodina a blízki našich klientov mali istotu, že o seniorov je v zariadení výborne postarané. Zároveň ich môžu kedykoľvek navštíviť a stráviť s nimi príjemný čas.

Keď vstúpite do tohto zariadenia, nájdete tam spolu s jedálnym lístkom na nástenke aj takéto motto: „Tu ste doma, tu ste dôležití, tu ste ľúbení, tu ste rešpektovaní, tu ste priateľom, tu ste dôvodom, prečo sme tu my.“