Aktuality

Máj, lásky čas

Máj, lásky čas

POČAS MESIACA LÁSKY BY SA NIKTO NEMAL CÍTIŤ SÁM A PRETO UKÁŽTE NÁM, KOĽKO LÁSKY JE VO VAŠOM SRDCI
A ZAPOJTE SA DO NOVEJ VÝZVY ,, MÁJ, LÁSKY ČAS" SPOLU S NAMI. Budeme sa VEĽMI TEŠIŤ, ak sa o Vaše krásne pohľadnice s nami podelíte opäť v našej Facebook skupine ,, Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Nielen, že to dobro a lásku z nich budeme šíriť ďalej a spoločne sa potešíme ale možno aj motivujeme urobiť tento malý kúsok dobra a radosti niekoho ďalšieho.

Canisterapia s Ajdou

Canisterapia s Ajdou

Canisterapia je formou terapie, pri ktorej sa využíva pozitívne pôsobenie psa domáceho na zdravie, čiže na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu človeka. Uplatňuje sa hlavne ako pomocná psychoterapeutická metóda v situáciách, kde iné metódy nemožno použiť, alebo nie sú účinné. Kladie dôraz na riešenie psychologických, citových a sociálno – integračných problémov. Pôsobenie na fyzické zdravie človeka je u canisterapie druhotné, ide skôr o motiváciu k rehabilitácii a povzbudenie imunity prostredníctvom psychiky. Ďakujeme za krásny deň prežitý v spoločnosti tohto krásneho stvorenia.

Drevený kríž

Drevený kríž

Tento týždeň nám pribudol krásny dar od šikovných rúk- drevený kríž. Ďakujeme @DrevenévýrobkybyJP v mene našich seniorov a celého zariadenia Golden Age.

Jarná úprava okolia, Ergoterapia a vystúpenie Speváckeho zboru Golden Age

Jarná úprava okolia, Ergoterapia a vystúpenie Speváckeho zboru Golden Age

Aktívne starnutie je jedným zo spôsobov, vďaka ktorému môžu seniori zostať sebavedomou súčasťou spoločnosti. Veríme, že je potrebné sprístupňovať naším seniorom ich celoživotné záujmy v rôznych podobách. Chceme podporovať našich klientov v ich vlastnom úsilí o aktívny život aj vo vyššom veku.
Z činností, ktoré ponúkame našim klientom je aj jednoduchá práca v areáli zariadenia. V mesiaci marec sme tak využili naozaj krásne počasie, zobrali sme metli, vrecia a iné náčinie a vyupratovali sme okolie. V rámci veľkonočných sviatkov si naše seniorky pripravili vystúpenie v podobe spevu nádherných piesni, ktoré nás pohladili na duši a na srdci. Ďakujeme Speváckemu zboru GA. V posledných dňoch sme sa najmä venovali práci s papierom, z ktorého vznikli zaujímavé výtvory v podobe jarných kvetov a sme radi, že práve takáto činnosť našich seniorom nesmierne bavila.

Mramorovaný oltár

Mramorovaný oltár

Viera má na život ľudí veľmi pozitívny vplyv. Vďaka nej môžete získať vnútornú vyrovnanosť a spoľahlivú nádej do budúcnosti. Dnes za krásneho počasia nám bol darovaný oltár od spoločnosti Stone Company s.r.o. za ktorý Vám zo srdca ďakujeme. Obzvlášť ďakujeme Marekovi G. za jeho čas a šikovné ruky pri tvorbe tohto nádherného diela a najmä za pocit šťastia a vďačnosti, ktorý dodal našim seniorom a hlavne za jeho veľké srdce.

Receptár mladých gastronómov a seniorov

Receptár mladých gastronómov a seniorov

Kuchyňa našich starých mám využívala tradičné poľnohospodárske plodiny, ale aj slaninu, mäso, ovocie, lesné plody, huby… Takto uvarené jedlá boli chutné a výživné a recepty sa tradovali z generácie na generáciu. Práve nápad mladých ľudí v súčasnej dobe koronavírusu a kontaktu najmä prostredníctvom digitálnej technológie podnietil nápad študentov zo Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb z Bratislavy osloviť našich seniorov, aby nám vyrozprávali ich tradičné recepty a spríjemnili tak čas našim starkým. Výsledkom našej spolupráce bude Receptár! Sme nadšení

Medzinárodný deň žien

Medzinárodný deň žien

Milé dámy,
prajeme nám všetkým k sviatku Medzinárodného dňa žien veľa radosti, šťastia i zdravia, krásu a neutíchajúci úsmev na perách. Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez nás by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd, či ako srdce bez lásky.

Očkovanie klientov a zamestnancov

Očkovanie klientov a zamestnancov

Dnes sa v našom zariadení Golden Age uskutočnilo očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Očkovanie sa uskutočnilo za spolupráce Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu. Seniori boli statoční a trpezliví a tým bola aj naša práca rýchla. Klienti boli po očkovaní kontrolovaní personálom zdravotného úseku. Zaočkovaní boli takmer všetci klienti a zároveň aj niektorí zamestnanci zariadenia.

Fašiangová zábava

Fašiangová zábava

Popolcovou stredou začalo obdobie štyridsaťdňového pôstu pred najväčšími kresťanskými sviatkami cirkevného roka – Veľkou nocou. Predposledný deň fašiangového obdobia si naplno vychutnali aj naši seniori. Tí sa prišli zabaviť na obľúbenú fašiangovú veselicu, ktorú pravidelne pripravujeme v zariadení Golden Age. Fašiangy pre seniorov už tradične boli o tanci a dobrej hudbe. Seniori tak bezpochyby strávili príjemný deň v spoločnosti svojich priateľov, na ktorom sa z chuti zabávali do sýtosti.

Športovo - vedomostný deň

Športovo - vedomostný deň

Pohyb pre starších ľudí znamená jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré prospievajú ich zdraviu. Aj my v našom zariadení sa snažíme a hlavne v zimnom období, keď pohyb vonku im nedovoľuje ich čiastočná imobilita prispôsobovať aktivity, pri ktorých si precvičia a natiahnu jednotlivé časti tela. Medzi takéto aktivity zaraďujeme aj športové hry, pri ktorých sa môžu zapojiť aj čiastočne imobilní seniori. Najväčšou odmenou je pre nás, keď vidíme , že ich to ešte baví, vzhľadom na vek, prináša im to radosť, ale aj psychické uspokojenie z pohybu. A takto to vyzeralo Golden Age. Za vynaložené športové úsilie nachýbal diplom a  sladká odmena.

Stavanie snehuliakov

Stavanie snehuliakov

Dnes sme urobili radosť našim klientom stavaním snehuliakov. Úloha bola ako každý rok postaviť, zabaviť sa a mať svojich vlastných strážcov.

Fytoterapia

Fytoterapia

Fytoterapiu ako prírodnú liečbu každý z nás pozná asi najlepšie. Bylinkové čaje, maste, likéry či rôzne tinktúry už určite nejeden z nás Aj my ju využívame hojne pri našich terapiach. Nevieme si už predstaviť deň bez dobrého bylinkového čaju či použitia vhodného bylinkového prípravku v čase ochorenia, ale aj ako preventívne opatrenie. Preto máme vždy v zimnom období nasušené bylinky.

<123...22>